Projekt "Radost"

Srednja škola Donji Miholjac prijavila je projekt pod nazivom "Prehranom i sportom do zdravog života"  za dodjelu donacija koji raspisuje Uniqua osiguranje.

Srednja škola Donji Miholjac prijavila je projekt pod nazivom "Prehranom i sportom do zdravog života" na natječaj koji je raspisalo "Uniqa" osiguranje. Kardiovaskularne bolesti i razni metaboločki poremećaji kod djece i mladih sve su češći, stoga smo se tim projektom odlučili ukazati na važnost sporta, tjelesnog vježbanja i optimalne prehrane. Koncept prijavljenog projekta opisuje veliki problem s pretilošću i prekomjernom tjelesnom težinom kod naših učenika koji proizlazi iz smanjene tjelesne aktivnosti i nepravilne (neoptimalne prehrane). Primarni je cilj projekta osvijestiti učenike o važnosti tjelesnog vježbanja i optimalne prehrane u funkciji očuvanja zdravlja i poboljšanja kvalitete života. Sekundarni cilj projekta jest nabava sportskih rekvizita i opreme koji bi se koristili kao alat za poboljšanje učenikovih sposobnosti, osobina i znanja. Provodile bi se razne vrste treninga i tjelesnih aktivnosti kojima bi se utjecalo na poboljšanje sastava tijela kod učenika (povećanje mišićne mase i smanjenje potkožnog masnog tkiva) te osim toga, učenici bi dobili sve potrebne informacije o optimalnoj prehrani i samostalnom provođenju slobodnog vremena kroz tjelesnu aktivnost. Partner našoj školi u tom projektu vodeća je ustanova za izobrazbu kadrova na području fitness i kondicijske pripreme "Fitness učilište". Ukoliko dobijemo određena sredstva za provedbu projekta, početak istog bit će početkom nove školske godine. Projekt će provoditi nastavnici Tjelesne i zdravstvene kulture.

Priloženi dokumenti:
LOGO.png (253.95 KB)

objavio: Dinko Puljić   datum: 15. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »