Viceprvakinja iz biologije LUCIJA FALAMIĆ

Iskrene čestitke LUCIJI FALAMIĆ, učenici 3.OG i mentoru Mislavu Borovcu na ostvarenom 1.mjestu na županijskom i 2.mjestu na DRŽAVNOM NATJECANJU iz biologije!

Državno natjecanje iz Biologije u znanju i učeničkim istraživačkim projektima održano je od 12. do 15. svibnja 2019. u OŠ don Mihovila Pavlinovića u Podgori. Sudjelovalo je 111 učenika i 73 mentora u dvije kategorije: natjecanje u poznavanju, razumijevanju i primjeni nastavnih sadržaja iz biologije (sedmi i osmi razred osnovne škole te po jedna skupina za svaki razred gimnazije) te u prezentaciji samostalnih istraživačkih projekata (dvije skupine).

Naša učenica Lucija Falamić (3. OG) natjecala se u kategoriji poznavanja, razumijevanja i primjeni nastavnih sadržaja za treći razred gimnazije i osvojila srebrnu medalju u skupini od 14 natjecatelja. Zlatnu medalju osvojio je Marijan Višić iz XV. gimnazije Zagreb.

Za vrijeme  natjecanja bili smo smješteni u hotelu Medora Auri u Podgori. Ravnatelj prof. Jakov Batinović te osoblje njegove škole i učenici volonteri pobrinuli su se da nam smještaj bude ugodan i zajedno s tajnicom natjecanja prof. Marinom Ništ organizirali osebujan program koji je uključivao: posjet Malakološkom muzeju u Makarskoj, posjet prezentacijskom centru PP Biokovo Adrion, kino projekcije i glazbene i plesne izvedbe lokalnog kulturno-umjetničkog društva i nadarenih učenika. Za mentore i učenike dr. sc. Andreja Lucić održala je prezentaciju sudjelovanja učenika RH na međunarodnim olimpijadama pod nazivom “Prirodoslovne olimpijade – tko, kako i zašto sudjelovati?”, a prof. dr. sc. Marija Heffer, članica Državnoga povjerenstva, predavanje “Jesu li masti nepravedno istjerane iz jelovnika?”.

Natjecanje je kulminiralo  objavom rezultata I podjelom medalja u prijepodnevnim satima 15. svibnja 2019. nakon čega smo  pod policijskom pratnjom za koju je zaslužan prof. Batinović sigurno napustili Podgoru kroz odrone na cesti i zaputili se prema Slavoniji.

Izvor: Mislav Borovac

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 31. 5. 2019.

« Travanj 2020 »

02.04.2020. 16:46
Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće
Podučavanje od kuće zahtijeva drugačiji pristup od učenja u školi. Kako bi olakšali trenutačnu situaciju, Google je pripremio seriju video uputa koje vam mogu pomoći u korištenju Google for Education ... The post Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće appeared first on CARNET .