Zapisnice

U velikoj dvorani dvorca Mailath u četvrtak 6. veljače 2020. prof. Tomislav Livaja održao je promociju svoje prve knjige pod nazivom Zapisnice - Tradicijska vizualna kultura Šokaca. Promocija je bila posjećena, kako od strane učenika i profesora, tako i od drugih građana i ljubitelja folklora.

Knjiga je prožeta iskustvom i ljubavlju prema folkloru. Sama promocija  bila je zanimljiva i poučna, čak i onima koji su prije mislili da je folklor nešto čime se bave samo umirovljenici. Knjiga pokazuje kako je folklor nešto kompleksno, nešto lijepo, nešto što treba čuvati od zaborava. Folklorom prikazujemo povijest bilo da se radi o plesu, pjesmi ili pak glumi. Oni su, a pod oni mislim na Šokce, imali mnogo svojih vjerovanja i običaja kao i mi danas, osim što oni to nisu radili putem društvenih mreža, već onako kako su to najbolje znali, družeći se. Također smo saznali da motivi u folkloru itekako nešto znače, makar se nama ponekad čini da su to samo nasumični znakovi. U svemu tome važna je i boja, jer boje i motivi čak govore i o dobi osobe. Kao učenica, smatram ovu promociju i samu knjigu zanimljivom, a kao folklorašica, smatram ju zaista poučnom i jednom od knjiga koju bih preporučila.

Rebecca Mitrović,1.OG

Fotografije, Ema Čmelak, 2.OG

Izvor: Marijana Molnar, prof.

objavio: Antonio Čmelak   datum: 9. 2. 2020.

« Travanj 2020 »

02.04.2020. 16:46
Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće
Podučavanje od kuće zahtijeva drugačiji pristup od učenja u školi. Kako bi olakšali trenutačnu situaciju, Google je pripremio seriju video uputa koje vam mogu pomoći u korištenju Google for Education ... The post Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće appeared first on CARNET .