Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta

Kao i prethodnih godina obilježili smo Dan sigurnijeg interneta koji se ove godine obilježavao 11.2, odnosno cijeli tjedan zbog rasporeda. Dan sigurnijeg interneta (https://www.saferinternetday.org/) jedna je od kampanja programa Bolji Internet za djecu. Provodi se od 2004. godine i to drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca svake godine. U 2020. Ove godine Dan sigurnijeg interneta je pod sloganom „Zajedno za bolji Internet“. Učenici 2. razreda komercijalista i 1. razreda opće gimnazije izradili su digitalne sadržaje i 1 plakat na ovu temu.

2. razred komercijalista izradio je Sway brošuru na temu e-nasilje, online plakat Savjeti za siguran internet. Učenici su izradili i plakat na temu Jesi li ovisnik o internetu? koji smo postavili u hodnik škole. Svoje su radove učenici prezentirali ostalima učenicima nakon čega je slijedila diskusija na temu Sigurnijeg interneta i  vršnjačko vrednovanje Kriteriji su bili  Izgled uratka (jasnoća prikaza i grafički elementi), Sadržaj, Neverbalna komunikacija i Izlaganje (verbalna komunikacija - sigurnost, čitaju li ili znaju sadržaj). Učenici su sami kreirali kriterije na prethodnom satu.

1. razred opće gimnazije izradio je video na temu Mogu li bez interneta, online plakat sa savjetima Sigurno na internet te brošuru Upoznajmo i prepoznajmo e-nasilje.

Ukoliko nam se želite pridružiti i doznati nešto o ovoj temi možete pogledati sljedeće linkove ili pročitati Priručnik Sigurnost na internetu - e-škola koji se nalazi u prilogu vijesti te

linkovi

Safer internet

Siguran internet

ili Što da interneta nema

Priloženi dokumenti:
Prirucnik_Sigurnost-na-internetu.pdf (1.65 MB)

objavio: Lovorka Muminović   datum: 16. 2. 2020.

« Travanj 2020 »

02.04.2020. 16:46
Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće
Podučavanje od kuće zahtijeva drugačiji pristup od učenja u školi. Kako bi olakšali trenutačnu situaciju, Google je pripremio seriju video uputa koje vam mogu pomoći u korištenju Google for Education ... The post Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće appeared first on CARNET .