Stručna ekskurzija učenika Srednje škole Donji Miholjac u Italiju: VENECIJA - VERONA - PADOVA; FIERAGRICOLA

Učenici Srednje škole Donji Miholjac (1. OG, 2. AGRO, 2. AM/SB/TOK, 2. THK i 4. AGRO) i profesori Zvonimir Falamić, Josip Brodar, Nenad Perić, Kornelija Sabolek i Marijana Molnar od 1. do 4. veljače posjetili su Veneciju, Veronu i Padovu.

Prvi smo dan posjetili Veneciju. Do središta grada vozili smo se brodom – vaporettom. U pratnji stručnog vodiča Danijela Vrbešića posjetili smo: Sestire di Castello, Most uzdaha, crkve San Zaccharia, Prokurative... U kasnim poslijepodnevnim satima stigli smo u Veronu. Drugi dan posjetili smo sajam poljoprivrede Fieragricolu. To je već više od jednog stoljeća značajan događaj u svijetu poljoprivrede, a posebice stoga što jedini u Italiji pokriva sve teme i područja u poljoprivredi. Zadnjih godina sajam se organizira bijenalno, odvija se u Veroni u početkom veljače, svake parne godine.

Širok spektar izlagača, radionica, stručnih i znanstvenih susreta, prezentacija i dinamičnih inicijativa, osiguravaju Fieragricoli značajan medijski utjecaj. U poslijepodnevnim satima razgledavali smo samo središte Verone:  gradske zidine, Arenu (rimski amfiteatar), Piazzu Bra, Via Giuseppe Mazzini, Julijinu kuću, Piazzu delle Erbe, Torre Lamberti, Piazzu dei Signori, Danteov kip. Treći smo dan obišli središte grada Padove uz šetnju ogromnim i elegantnim trgom Prato della Valle do najveće atrakcije grada, Bazilika moći sv. Antuna Padovanskog. Ovdje se nalazu klaustar, prekrasni konjanički (brončani) kip Gatamelatta, a u bazilici moći svetog Antuna njegov grob i fantastični visoki reljefi s prikazom svih čuda što ih je za života uradio.

Nakon trodnevne ekskurzije svi su se zaputili svojim domovima zadovoljni te puni dojmova i novih iskustava, ali i pomalo tužni što se putovanje brzo završilo.

Fotografije s ovog putovanja možete pogledati ovdje.

Izvor: Marijana Molnar, prof.

objavio: Ivana Azenić   datum: 7. 2. 2024.