Srednja škola Donji Miholjac kandidat za Školu ambasador Europskog parlamenta

Naša je škola, zajedno s 25 novih i 25 škola koje već drugu godinu provode program, ušla u program EPAS te time postala kandidat za dobivanje statusa Škole ambasadora Europskog parlamenta.  Program je to koji je 2011. po prvi put pokrenut u Nizozemskoj, a od jeseni 2016. godine provodi se u svim državama članicama Europske unije. EPAS program je usmjeren na rad sa srednjoškolcima u svrhu podizanja svijesti i razine znanja o EU i parlamentarnoj demokraciji. Cilj programa jest podići razinu informiranosti mladih o Europskoj uniji, ali  i svijesti o zajedničkim europskim vrijednostima te o pravima koja svi mi  kao europski građani imamo, a često toga nismo niti svjesni. Program se provodi u 6 modula koji obrađuju različite aspekte Europske unije. Kao priprema za što bolje provođenje programa poslužio je i dvodnevni seminar u Osijeku pod nazivom Edukacija o Europskoj uniji koji je održan u organizaciji Foruma za slobodu odgoja, Zagreb. Na seminaru su sudjelovali Antonio Čmelak, Kristina Kaučić i Mirta Grozdanić Falamić. Edukacija se nastavila odlaskom prof. Kristine Kaučić na dvodnevni seminar u Zagrebu u organizaciji Europskog parlamenta, ureda u Zagrebu na kojemu su ambasadori seniori, što je za našu školu prof. Kristina Kaučić, dobili smjernice kako što bolje provesti program te kako ostvariti  suradnju s Uredom za informiranje Europskog parlamenta u Hrvatskoj Program će se provoditi u 6 modula nakon kojih slijedi evaluacija koju će provesti Forum za slobodu odgoja, a nakon koje će naša škola, vjerujemo, dobiti i status Škole ambasadora Europskog parlamenta. U naredna dva tjedna profesori Antonio Čmelak i Kristina Kaučić će kroz satove razrednika u svim razredima predstaviti program nakon čega slijedi imenovanje i edukacija ambasadora juniora,te  postavljanje info točke u školi.

Kristina Kaučić, prof.

objavio: Antonio Čmelak   datum: 21. 10. 2018.

« Svibanj 2020 »

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .