Robotika-izvanškolska aktivnosti

Izvannastavna aktivnost Robotika započela je s radom u studenom ove školske godine. U rad je  uključeno dvadeset učenika od prvog do trećeg  razreda strukovnih zanimanja. Voditelji aktivnosti su Marko Majdenić i Boris Poslon iz Poduzetničkog inkubatora Osvit Donji Miholjac, i nastavnici Igor Šikić i Drago Grgić. Planirano je da u 12 sati rada učenici upoznaju pojam robotike, način rada robota, dijelove robota i njihovu ulogu. Aktivnost se izvodi individualnim pristupom, rad u parovima.

Obrazovni roboti posjeduju tehnološki napredna računala, uključuju inovativna inženjerska rješenja a s njima je moguće upravljati, ne samo putem aplikacija, već i pomoću glasa i pokreta. Konstruiranje, sklapanje i programiranja robota je idealan način za podučavanje znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike, odnosno STEM područja.

U radu  će se koristiti Lego Mindstorms Roboti EV3 kao i upoznavanje rada sa dronom. LegoMinstroms je edukacijski robot tvrtke Lego. LegoMinstroms je skup malih dijelova koji izgledaju kao lego kocke, ali ti dijelovi u sebi sadrže elektrotehnička svojstva. Moguće ga je složiti u različite kombinacije.

Dronovi su postali popularan gadget za zabavu u slobodno vrijeme, a jači modeli se mogu koristiti i za profesionalne svrhe. Leteći dronovi sa kamerom vam daju u bilo kojem trenutku jedinstveni pogled iz ptičje, panoramske, perspektive.

objavio: Drago Grgić   datum: 14. 11. 2018.

« Svibanj 2020 »

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .