Učenici 3. kom posjetili HRT u Osijeku

U srijedu, 14.11. 2018., učenici 3. razreda komercijalista su, pod vodstvom razrednice Pleša Ivane te predmetnog nastavnika Čmelak Antonija, posjetili HRT u Osijeku povodom obilježavanja Svjetskog dana televizije 21.11.

Svjetski se dan televizije obilježava od 1996.godine kada je skupština UN-a donijela odluku o obilježavnaju ovog datuma zbog velikog utjecaja medija na naš život, posebno televizije putem koje smo svakodnevno informirani o različitm edukativnim, informativnim, kulturnim, zabavnim i dr. sadržajima. Televizija i radio  imaju velik utjecaj na naš život.

Upravo iz tog razloga obilježavamo Svjetski dan televizije posjetom HRT- a u Osijeku. Prvo smo posjetili Hrvatski radio gdje nas je srdačno dočekao gospodin Davor Lončarić koji nas je  detaljno upozano s ustrojem Hrvatskog radija, proveo nas kroz zgradu radija i studija u kojemu se upravo emitirala emisija o Vukovarskoj bolnici za vrijeme Domovinskog rata. Ondje smo mogli vidjeti kako funkcionira radio, zapravo, kako se snima emisija kao i odabir glazbenih priloga na radiju. Predstavio nam je djelatnike radija te nas odveo u studio (trenutno u renovaciji) u kojemu je snimljena dječja himna "Zeko i potočić" osječkog autora i  skladatelja Branka Mihaljevića.

Nakon radija, uputili smo se u zgradu HRT-a Osijek gdje nas je srdačno dočekala privremena rukovoditeljica, gđa Stela Sep koja nas je detaljno upoznala s ustrojem i načinom rada televizije. Učenici su imali priliku snimiti svoju amatersku reportažu te vidjeti koje je sve radnje potrebno izvršiti od snimanja pa do emitiranja na televizijskim ekranima. Gđa Sep nas je provela kroz studio, režiju i montažu na HRT-u. Ovim se putem zahvaljujemo gđi Sep i gosp. Lončariću na trudu i angažmanu! Stvarno su se maksimalno potrudili približiti  rad radija i televizije učenicima. Iako smo ovaj posjet organizirali u popodnevnim satima, nakon nastave,  proveli smo ondje 2.5 sata i u večernjim se satima vratili kući puni dojmova ovog posjeta.

Još jednom veliko hvala svim djelatnicima HRT-a Osijek!

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Ivana Pleša   datum: 18. 11. 2018.

« Svibanj 2020 »

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .