Učenici završnih razreda naše škole posjetili Fakultet agrobiotehničkih znanosti u Osijeku

U petak, 14. 12. 2018., nekoliko učenika završnih razreda Srednje škole Donji Miholjac koji su izrazili želju za nastavkom obrazovanja u agrobiotehničkom području posjetili su, zajedno s nastavnikom strukovnih poljoprivrednih predmeta Draganom Kopićem, mag. ing. agr., osječki Fakultet agrobiotehničkih znanosti (nekadašnji Poljoprivredni fakultet Osijek).

Učenike je pri dolasku srdačno pozdravio prof. dr. sc. Zdenko Lončarić, prodekan za nastavu i upravljanje kvalitetom, a tijekom posjeta učenici su sudjelovali u zanimljivim radionicama tijekom kojih su imali prilike raditi u specijaliziranim fakultetskim laboratorijima, prisustvovali su stručnim  predavanjima te su imali priliku pogledali tematske izložbe postavljene u zgradi fakulteta.

Učenici su tako sudjelovali u radionicama "Od DNA do genotipizacije" i "Život uživo", prisustovali predavanjima "Tehnologija proizvodnje bioplina" i "Pčelarstvo, ribarstvo i lovstvo u bioraznolikosti" te pogledali izložbe "Entomološka izložba", "Otisak kopita u agrobiotehničkim znanostima" i "Utemeljitelj lipicanske ergele biskup Strossmayer".

Nažalost, loše vrijeme nije dozvolilo da se organizira predviđena vožnja posjetitelja u fijakerima đakovačke ergele.

Na kraju posjeta učenici su pogledali promotivni film Fakulteta agrobiotehničkih znanosti.

Sve ovo organizirano je u sklopu 22. smotre Sveučilišta Josipa Jurja  Strossmayera iz Osijeka.

Izvor: Dragan Kopić, mag. ing. agr.

objavio: Dragan Kopić   datum: 19. 12. 2018.

« Svibanj 2020 »

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .