Ovaj mjesec: 2098

Još je jedan iznimno uspješan eTwinning projekt priveden kraju

U projekt naziva Words, words, words  su sudjelovali učenici 1. razreda opće gimnazije, a projekt je bio dio predmetnog kurikuluma engleskog jezika. I ovaj je projekt ostvaren u suradnji s već dobro znanim partnerima iz Baskije, Poljske i Italije, a pridružili su se i neki novi partneri iz Portugala, Turske, Estonije, Moldavije, Belgije, Rumunjske, Francuske, Slovačke, Srbije, Nizozemske, Tunisa, Turske, Finske i Hrvatske. Projekt je započeo u rujnu upoznavanjem učenika i video konferencijama, te proslavi Europskog dana jezika. Radeći u međunarodnim skupinama učenici su upoznavali jezike zemalja partnera, predstavljali svoj jezik, ali i istraživali književna djela. Jedan od istraživačkog dijela zadatke je bio i proučavanje povijesti jezika kako bi se pronašao zajednički korijen riječi, a u kasnijoj fazi i koliko i kakav utjecaj ima engleski jezik na ostale jezike. Budući da je naziv projekta potekao iz citata slavnog Shakespearea koji je bio poznat po stvaranju novih riječi učenici su imali i zadatak istražiti koji je to pisac imao sličan utjecaj na jezike zemalja partnera. Rezultat svojih istraživanja predstavili su u obliku digitalnog plakata u rubrici Shakespeare susreće… jedan od zadataka bio je i smjestiti neki od likova iz Shakespearovih djela u moderno doba, a naši su učenici Hamleta smjestili u Bronx i slengom mu udahnuli novi život. Učenici su po prvi puta imali i priliku sudjelovati u jednom masivnom on-line tečaju koji je na platformi Future Learn organizirao British Council i koji je trajao 5 tjedana, a tema je bila upravo Shakespear i njegova djela. Aktivnosti su u veljači već tradicionalno bile posvećene sigurnijem internetu, citiranju u digitalnom okružju, zaštiti autorskih prava i medijskoj pismenosti. Svibanj je bio posvećen građanskom odgoju jer je eTwinning zajednica ovu godinu proglasila godinom demokratskog sudjelovanja, a kako je naša Škola i kandidat za sjecanje titule Škole ambasadora Europskog parlamenta ovo je bila prilika da naš program predstavimo i ostalim partnerima, ali i da učenici na kreativne načine osmisle kako bi riješili svakodnevne probleme u svom mjestu stanovanja. Projekt je završio evaluacijom i oproštajnom online zabavom i dogovorom za novi projekt u sljedećoj školskoj godini.

Izvor: Kristina Kaučić

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 11. 6. 2019.

« Studeni 2019 »

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .