Putopisno predavanje Mateja Perkova

Dana 17. rujna u našoj je školi održano zanimljivo i poučno predavanje pod nazivom „Hrvatsku volim putujući“.

Naši su gosti bili ravnateljica Narodne knjižnice grada Donjeg Miholjca Marinela Šmider i putopisac Matej Perkov. U predavanju se kroz brojne ilustracije i retoriku prilagođenu publici prikazalo koliko naša domovina ima resursa za aktivno bavljenje planinarstvom i sličnim sportovima. Učenici su naučili mnogo zanimljivih informacija o našim popularnim planinarskim odredištima, poput toga da je Medvednica stranim turistima najpopularnije mjesto u Zagrebu te da nam treba sedam dana da bismo planinarili kroz cijeli Velebit. Razgovarali smo i o činjenici da toliko malo znamo o našoj državi i ne cijenimo je dovoljno. Naime, jedina smo država u Europi koja ima sve tri zvijeri: vuka, medvjeda i risa. Zaključili smo da je spoj primorskog i planinarskog turizma budućnost hrvatskoga turizma.

Iz ovog zanimljivog predavanja naučili smo najvažniju stvar, a to je da je putovanje kroz našu domovinu najljepši oblik domoljublja.

Fotografije s predavanja možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Izvor: Lucija Pavošević, 3. OG

objavio: Ivana Azenić Mikulić   datum: 18. 9. 2019.

« Srpanj 2020 »

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .