Škola za održivu Europu

Tijekom nastavne 2019./2020. godine junior ambasadori i njihova mentorica Kristina Kaučić sudjelovali su u nacionalnom projektu  „Škole za održivu Europu“. Projekt je osmislilo i vodio Forum za slobodu odgoja, a bio je  usmjeren prema osnaživanju i uključivanju mladih ljudi i odgojno-obrazovnih djelatnika u rasprave o globalnim ciljevima održivog razvoja.  Posebnim naglasak je dan na kontekst predsjedanja Hrvatske Vijećem Europske unije.

Organizacija Ujedinjenih naroda je 2015. usvojila dokument „Agenda za održivi razvoj do 2030. godine“.   Cilj ove Agende je  usmjeravanje globalnih napora u rješavanje gorućih zajedničkih problema , te postizanja zadovoljavajuće i dugotrajne razine održivosti. Ovaj dokument sadrži 17 globalnih ciljeva održivog razvoja i služe kao smjernica državama  na koja se područja trebaju usredotočiti kako bi doprinijeli globalnom održivom razvoju.

U projektu je sudjelovalo 17 Škola ambasadorica Europskog projekta, a projekt je koordinirao Mario Bajkuša iz Foruma za slobodu odgoja. Učenici su tijekom projekta proučavali globalne ciljeve u kontekstu Europske unije i svake pojedine članice, ali i u kontekstu lokalne zajednice.

Izvještaji o provedbi projekata objavljeni su na mrežnim stranicama Foruma za slobodu odgoja, ali i u publikaciji koju također izdaje Forum za slobodu odgoja. U publikaciji je objavljena i metodička preporuka mentorice Kristine Kaučić kao i ostalih mentora na projektu.

Sve aktivnosti provedene su u sklopu projekta „Škole za održivu Europu“ kojeg  financira CROSOL: Platforma za međunarodnu građansku solidarnost Hrvatske i Zaklada Solidarna iz projekta „Prema otvorenoj, pravednoj i održivoj Europi u svijetu – Projekt predsjedanja EU 2019.-2021.“

Izvještaje projekata možete pogledati na sljedećem linku.

Izvor: Kristina Kaučić

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 8. 7. 2020.

« Kolovoz 2020 »

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .