Održiva uporaba pesticida

Na temelju članka 6. stavaka 1. i 6. Zakona o održivoj uporabi pesticida (Narodne novine, broj 14/2014 i 115/2018), članka 9. i članka 10. stavaka 3. i 4. Pravilnika o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida (Narodne novine, broj 142/2012) te članka 96. stavka 1. Zakona o općem upravnom postupku (Narodne novine, broj 47/2009), Srednja škola Donji Miholjac je Rješenjem o ovlaštenju za provedbu izobrazbe izdanim od Ministarstva poljoprivrede, KLASA UP/I-320-20/19-02/53, URBROJ 525-07/0151-20-3, ovlaštena za provedbu osnovne i dopunske izobrazbe o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni pesticida ("održiva uporaba pesticida") po određenim modulima, kategorijama i potkategorijama na razdoblje od 5 godina od dana donošenja Rješenja (22. 01. 2020.)

Osnovnu izobrazbu u trajanju od 15 školskih sati i ispit (3 dana predavanja + ispit) te dopunsku izobrazbu u trajanju od 5 školskih sati i ispit (1 dan predavanja + ispit) će prema Programima izobrazbe odobrenima od Ministarstva poljoprivrede provoditi naših 6 ovlaštenih predavača kojima se možete obratiti za informacije:

• Jelica Ljubek, mag. ing. agr. (jelica.ljubek@skole.hr)
  • Dragan Kopić, mag. ing. agr.
  • Mladen Maroslavac, mag. ing. agr. (098/199-4120, mladen.maroslavac@skole.hr)
  • Kornelija Sabolek, mag. ing. agr. (092/133-8196, kornelija.sabolek@skole.hr)
  • Lidija Šimunović, mag. ing. agr.
  • Vlasta Honjek - Golinac, mag. ing. agr.

Za informacije se možete obratiti i na kontakte Srednje škole Donji Miholjac:

• telefon: 031/631-049 , faks: 031/630-970
  • e-mail: ured@ss-donji-miholjac.skole.hr
  • adresa: Vukovarska 84, 31540 Donji Miholjac
  • ravnatelj: Nenad Perić, prof. (095/909-0114, e-mail: nenad.peric@skole.hr)

Obveznici izobrazbe:

• svi profesionalni korisnici pesticida, distributeri i savjetnici u prodaji pesticida i proizvodnji hrane

Nakon položenog ispita Srednja škola Donji Miholjac polaznicima izobrazbe izdaje Potvrdu o položenom ispitu koja vrijedi do izdavanja odgovarajuće iskaznice, istovjetnu Potvrdu škola šalje i Savjetodavnoj službi i na temelju te Potvrde Savjetodavna služba izdaje polaznicima odgovarajuću iskaznicu.

Moduli, kategorije i potkategorije izobrazbe:

1. Modul za profesionalne korisnike (osnovni i dopunski)

• kategorija: obiteljska poljoprivredna gospodarstva i drugi poljoprivrednici (podkategorije: ratarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo, povrćarstvo, ukrasno bilje)
  • kategorija: tvrtke koje se bave poljoprivrednom proizvodnjom - d.d., d.o.o., zadruge (podkategorije: ratarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo, povrćarstvo, ukrasno bilje)
  • kategorija: pravne i fizičke osobe koje održavaju javne površine, parkove, okućnice, sportske terene, ceste, pruge i dr. javne površine (podkategorije: komunalne tvrtke i dr. pravne i fizičke osobe)
  • kategorija: profesionalni korisnici za profesionalnu primjenu (podkategorije: DDD mjere, tretiranje sjemena)

2. Modul za distributere (osnovni i dopunski)

• kategorija: uvoznici, dobavljači, trgovci na veliko i malo, prodavači (podkategorije: uvoznici i dobavljači, vlasnici rješenja o registraciji i zastupnici, trgovci na veliko i malo, prodavači, djelatnici u nabavi)

3. Modul za savjetnike (osnovni i dopunski)

• kategorija: savjetnici u tvrtkama, javni i privatni savjetnici, savjetnici u prodaji (podkategorije: javni i privatni savjetnici, tehnolozi u proizvodnji, savjetnici u prodaji)

Uvjeti za pohađanje osnovne izobrazbe:

Za modul za profesionlne korisnike: navršenih 18 godina i završena najmanje osnovna škola u trajanju od 8 godina