Ovaj mjesec: 2098

Radno vrijeme knjižnice:

• PONEDJELJAK I SRIJEDA: od 13.00 do 19.00 sati
  • UTORAK, ČETVRTAK I PETAK: od 7.00 do 13.00 sati

Knjižničarka: Ivana Azenić, profesorica hrvatskog jezika i diplomirana knjižničarka

Školska je knjižnica mjesto informacijske, odgojno-obrazovne i kulturne djelatnosti svake škole.Školska knjižnica Srednje škole Donji Miholjac smještena je u prizemlju školske zgrade na prostoru od 65m2. Trenutno raspolaže s fondom od otprilike 6 400 svezaka knjiga. On obuhvaća lektiru, stručnu literaturu te referentnu zbirku (enciklopedije, leksikone, rječnike, priručnike iz raznih područja, atlase) te djela lijepe književnosti. Osim knjiga, knjižnica raspolaže i audio-vizualnim fondom. Fond se redovito, ovisno o mogućnostima, osuvremenjuje lektirnim i stručnim naslovima za potrebe učenika i nastavnika. Knjižni je fond u potpunosti u otvorenom pristupu i obrađen u programu metel win. U knjižnici se vrši i fotokopiranje različitih materijala za potrebe učenika i nastavnika. Čitaonica, koja je u sklopu knjižnice, predviđena je za okupljanje učenika u njihovo slobodno vrijeme koje mogu ispuniti različitim aktivnostima:

• čitati knjige i časopise u čitaonici
  • koristiti stručnu literaturu i referentnu zbirku
  • učiti za nastavu
  • pripremati i pisati domaće zadaće, referate, eseje
  • izrađivati plakate
  • igrati društvene igre
  • poslužiti se računalom i internetom

Knjižnični katalog možete pogledati na sljedećem linku.

Izvadak iz pravilnika o radu knjižnice:

• članstvo u knjižnici je besplatno za sve korisnike (učenike, nastavnike, strulne suradnike i ostale djelatnike škole)
  • korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštečenja
  • za korištenje izvan prostorija knjižnice korisnici mogu posuditi odjednom 2 knjige na vrijeme od 14 dana
  • knjige koje imaju više od 100 stranica mogu se produžiti na još 7 dana
  • izvan prostorija knjižnice ne mogu se koristiti priručnici, enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi i slična građa, osim kad se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu nastavnika
  • ako korisnik ne vrati pravodobno knjižničnu građu, dužan je platiti zakasninu od 50 lipa po danu i po knjizi

Anketa o najdrazoj lektiri.docx
 Donacija literature.docx
 Donacija Zagrebacke skole.docx
 D. Pennac,Deset prava citatelja.doc
 Kreativnost ucenika za Svjetski dan poezije.docx
 Nagradni natjecaj Nacrtaj prizor i napisi citat iz odabranog lektirnog djela.docx
 Najtrazenija radionica - Predrasude i stereotipi.docx
 Napisi najljepsu ljubavnu pjesmu.docx
 Obavijest o izmjeni Pravilnika o radu skolske knjiznice.docx
 Obiljezavanje dana zaljubljenih.docx
 Odrzana radionica o volonterstvu.docx
 Odrzana radionica Prava djece.docx
 Odrzana radionica Utjecaj medija.docx
 Radionica Trazim posao.docx

« Studeni 2019 »

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .