Humanitarna sekcija

by | ruj 16, 2024 | UZ Celestina

Voditeljica humanitarne sekcija Učeničke zadruge, profesorica Kristina Veselovac najavljuje aktivnosti za školsku godinu 2024. /2025.

• UNICEFOV PROJEKT Naša je škola uključena u UNICEF-ov program Škole za Afrike koji pomaže obrazovanju djece kroz školski pribor, izgradnju škola i edukaciju nastavnika. Svake godine obilježavamo Svjetski dan Unicefa koji je mjesecu prosincu. Razredna odjeljenja prikupljaju dobrovoljni prilog u kasice Unicef-a. Timovi profesora i učenika slažu topli obrok za učenike naše škole čiju zaradu također uplaćujemo za Unicef. Prošle školske godine uplatili smo 268,00 eura za ostvarivanje programa.
  • MARIJINI OBROCI Marijini obroci osiguravaju školske obroke koja mijenjaju živote djece u nekim od najsiromašnijih zajednica svijeta. Obećanje hranjivog obroka dovodi gladnu djecu u učionice, gdje mogu steći obrazovanje i bolje mogućnosti za budućnost. Naši obroci omogućuju gladnoj djeci da dođu u školu te im daju potrebnu energiju za koncentraciju i sudjelovanje u nastavi. Samo 22 € dovoljna su kako bi jedno dijete primalo obroke na mjestu obrazovanja tijekom cijele školske godine. Svake godine provodimo prigodne aktivnosti za sakupljanje donacija. Zadnji dan nastave u 1. polugodištu organiziramo Božićni bingo, gdje pripremamo nagrade za naše učenike. Simboličnom prodajom listića od 50 centi prikupili smo 45,00 eura. Uplatili smo za na račun Marijin obroka 132,00 eura što je omogućilo prehranu šestero djece kroz godinu dana. Taj smo novac donirali školi u Zambiji se zove “Donji Miholjac – Sveti Mihael” koja osigurava obroke za 277 djece.
  • SPORA MODA Humanitarna sekcija svjesna klimatskih promjena pokrenula je prodajnu izložbu „Spore mode“ kako bi educirala naše učenike za ekološku i održivu budućnost. Prikupili smo 60,00 eura.
  • NACIONALNI PROGRAM HRVATSKOG CARITASA Podržavamo  Nacionalni humanitarni program Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti – Na strani dobra“ koji je prošle godine pripremio narukvice za učenike. Rado smo se odazvali kupnji narukvica te smo dobrovoljnim prilogom prikupili 100,00 eura za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj.

Dragi učenici, primamo nove članove Humanitarne sekcije, dobro došli !