STRUČNA SLUŽBA ŠKOLE

U prizemlju se nalazi ured stručne službe koju čine pedagoginja Mirta Grozdanić Falamić i psihologinja Tamara Gazdek Bertić,  a u blizini njihovog ureda je i knjižnica u kojoj na poslovima knjižničarke radi Ivana Azenić.

Poslovi pedagoga su organiziranje odgojno obrazovnog procesa u školi i rad na unapređenju kvalitete nastave, što je jedna od osnovnih zadaća školskog pedagoga, pri čemu je nužno poznavanje načina funkcioniranja škole i školskog sustava. U suradnji s učiteljima i drugim stručnim suradnicima, pedagog sudjeluje u planiranju godišnjeg rada škole, pripremanju i realizaciji školskog odgojno-obrazovnog programa te je odgovoran za njegovu evaluaciju. Vrednuje odgojno-obrazovne rezultate, provodi studijske analize, istraživanja i projekte te skrbi o stalnom stručnom razvoju nositelja odgojno-obrazovne djelatnosti u školi. Definira i primjenjuje postupke za utvrđivanje i poticanje motivacije za učenje kao i utvrđivanje i unapređenje socijalnih odnosa u razredu. Savjetodavno radi sa učenicima i nastavnicima.

Radno vrijeme pedagoga je od ponedjeljka do petka od 8:00 do 14:00 sati.

Stručni suradnik psiholog u srednjoj školi igra ključnu ulogu u podršci učenicima, nastavnicima i roditeljima. Posao psihologa obuhvaća savjetovanje učenika u vezi s emocionalnim, socijalnim i obrazovnim izazovima, provođenje psiholoških testiranja te suradnju s nastavnicima na prilagodbi nastavnih metoda i programa kako bi se omogućio optimalan razvoj učenika. Osim toga, psiholog vodi radionice o temama poput stresa, vršnjačkih odnosa i prevencije rizičnog ponašanja te pruža podršku učenicima u profesionalnom usmjeravanju.

Radno vrijeme psihologa je ponedjeljak, utorak i petak od 8:00 do 13:00 sati.

Po struci diplomirani knjižničar i profesor pedagogije. U Srednjoj školi Donji Miholjac zaposlena od 2007. godine. Stekla zvanje profesora mentora. Aktivna sudionica učeničke zadruge te dodatno stekla vještine i kompetencije za rad sa glinom, osnovama šivanje, te poduzetništvu.

Mirta Grozdanić Falamić

pedagoginja

“Bilo da se suočavate sa stresom, dilemama, ili jednostavno želite porazgovarati, vrata mog ureda otvorena su za sva vaša pitanja. Tu sam da zajedno pronađemo rješenja i olakšamo vam put kroz školu.”

Tamara Gazdek Bertić

psihologinja