Svjetski dan mentalnog zdravlja

by | lis 14, 2024 | Obilježavanja dana

Ove godine učenici 3.THK i 4.OG sa psihologinjom Tamarom Gazdek Bertić obilježili su Svjetski dan mentalnog zdravlja fotoizložbom na temu “Mentalno zdravlje kroz moj objektiv.” Zadatak učenika bio je fotografirati situaciju, prirodu ili predmete koji za njih simboliziraju mentalno zdravlje, ravnotežu ili sreću te objasniti kratko fotografiju. Fotoizložbu pogledajte preko poveznice. U obilježavanju Svjetskog dana mentalnog zdravlja sudjelovali su i nastavnici kroz akciju mjerenja raspoloženja „Dobar Dan, Kako Ste?“ u suradnji sa Hrvatskom psihološkom komorom. Cilj navedenih aktivnosti je povećati svijest o važnosti mentalnog zdravlja te pružanje podrške i poticanje na razgovor, kao i traženje stručne pomoći.

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se 10. listopada svake godine, a pokrenula ga je 1992. godine – s ciljem poticanja ulaganja u sustav podrške mentalnom zdravlju i naglašavanje važnosti njegove promocije – Svjetska federacija za mentalno zdravlje (WFMH) u suradnji sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom. IZVOR: Tamara Gazdek Bertić, psihologinja.