Razredna vijeća i Nastavničko vijeće

Vijeće nastavnika (Nastavničko vijeće) sastoji se od svih nastavnika koji rade u školi. Nastavničko vijeće donosi odluke vezane uz organizaciju i provođenje nastave, a djelokrug i opseg poslova je vrlo velik. Vijeće se sastaje više puta godišnje u točno određenim vremenskim periodima, te izvanredno ukoliko se ukaže potreba.

Vijeće razreda (Razredno vijeće) sastoji se od svih nastavnika koji predaju u određenom razredu i razrednika. Vijeće se saziva na prijedlog razrednika ili bilo kojeg predmetnog nastavnika. Poslovi Razrednog vijeća sačinjavaju sve aktivnosti koje se odnose na rad razrednog odjela tijekom godine te potvrđivanje uspjeha učenika na kraju nastavne godine. Vijeće se sastaje više puta godišnje u točno određenim vremenskim periodima te izvanredno ukoliko se ukaže potreba.

Djelokrug rada razrednog vijeća i nastavničko vijeća regulirano je  Zakonom o odgoju i obrazovanju (člancima od do ) koji možete potražiti na kartici DOKUMENTI – ZAKONI I PRAVILNICI te Statutom škole (člancima od do) koji možete potražiti na kartici DOKUMENTI – ŠKOLSKI DOKUMENTI.

Školski odbor

Školski odbor je tijelo škole koje se sastoji od 7 članova. Članovi su iz reda Nastavničkog vijeća (2 predstavnika), Radničkog vijeća (1 predstavnik), Vijeća roditelja (1 predstavnik), te 3 predstavnika osnivača škole (Osječko-baranjske županije). Školski odbor donosi važne odluke za funkcioniranje škole, a neke od najvažnijih su:

• imenovanje i razrješenje ravnatelja škole
  • odlučuje o zapošljavanju novih djelatnika škole
  • donosi godišnji plan i program rada škole
  • donosi financijski plan za tekuću godinu
  • predlaže statusne promjene
  • odlučuje o stjecanju i opterećivanju imovine
  • predlaže ravnatelju mjere poslovne politike škole

Predsjednica školskog odbora je profesorica Marijana Molnar.

Vijeće roditelja

Vijeće roditelja sastoji se od predstavnika roditelja svih razrednih odjeljenja. Trenutno vijeće roditelja čini 18 predstavnika, a predstavnik svakog razrednog odjeljenja je izabran na roditeljskom sastanku. Vijeće roditelja među sobom bira predsjednika Vijeća roditelja koji saziva i vodi sjednice, te komunicira sa vodstvom škole i prenosi informacije i zaključke sa sjednica. Vijeće roditelja ima i predstavnika u Školskom odboru koji može biti i ujedno i predsjednik Vijeća roditelja.

Rad Vijeća roditelja reguliran je Zakonom o odgoju i obrazovanju (člancima od do ) koji možete potražiti na kartici DOKUMENTI – ZAKONI I PRAVILNICI te Statutom škole (člancima od do) koji možete potražiti na kartici DOKUMENTI – ŠKOLSKI DOKUMENTI.

Vijeće učenika

Vijeće učenika sastoji se od predstavnika učenika iz svakog razrednog odjeljenja, a ujedno svaki predstavnik obnaša i funkciju predsjednika razreda. Vijeće učenika sastavljeno je od 18 predstavnika razreda. Vijeće na svojoj prvoj sjednici bira među sobom predsjednika i zamjenika predstavnika. Predsjednik saziva i vodi sjednice, te komunicira i prenosi zaključke sa sjednica vodstvu škole.

Djelokrug rada Vijeća učenika regulireno je Zakonom o odgoju i obrazovanju (člancima od do ) koji možete potražiti na kartici DOKUMENTI – ZAKONI I PRAVILNICI te Statutom škole (člancima od do) koji možete potražiti na kartici DOKUMENTI – ŠKOLSKI DOKUMENTI.