Projekti međunarodne suradnje

Na obali Drave, na obali Save

Srednja škola Donji Miholjac ugostila je Srednju strukovnu školu Orašje 15./16.studenog kroz međunarodnu suradnju projekta NA OBALI DRAVE, NA OBALI SAVE. Projekt je realiziran kroz međunarodnu suradnju pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Cilj projekta je ojačati prekograničnu suradnju škola na obali Drave u Gradu Donjem Miholjcu u Republici Hrvatskoj i na obali Save u gradu Orašju u Bosni i Hercegovini. Koordinatorica projekta, pedagoginja Mirta Grozdanić Falamić ističe da su škole strukovne i obrazuju učenike u istim ili sličnim programima zanimanja te će se u međusobna dva posjeta upoznati sa različitim pristupima izvannastavnog, terenskog i projektnog poučavanja učenika, primjerima dobre prakse, te nacionalnim i kulturnim dobrima.  Donji Miholjac posjetilo je deset učenika Srednje strukovne škole Orašje sa nastavnicima Ivanom Pejić i Goranom Blažanović.

Realizirane su mnoge radionice na temelju dodatnih i izbornih sadržaja Srednje škole Donji Miholjac i zadruge, te su se stekla nova prijateljstva i iskustva. Učenici i nastavnici iz Orašja imali su prilike upoznati se sa radom učeničke zadruge, sunčanog sata oblika istraživačkog rada, astronomije, pčelarstva i pčelinjeg proizvoda, prerade voća i povrća, Sonic PI- kodiranja i komponiranja, poduzetništva, ERASMUS-a, Škole ambasador Europskog parlamenta, eTwinning škole, te poviješću dvorca Mylath i Prandau. Posebnu večer kulture, tradicije, običaja i baštine priredila je KUU Franjo Ebling iz Svetog Đurđa. U proljeće sljedeće godine očekuje se uzvratni posjet Orašju.

:: opširnije ::

objavio: Mirta Grozdanić Falamić  datum: 28. 11. 2019. 21:48

Epidemiološke upute

Timeline 2020./21.

« Listopad 2020 »

29.09.2020. 09:52
Webinar: Komunikacija, praćenje i vrednovanje u Loomenu
U četvrtak, 1. listopada 2020. godine, s početkom u 13 sati održat će se još jedan u nizu webinara na temu organizacije i provođenja nastave na daljinu. Webinaru pod nazivom ... The post Webinar: Komunikacija, praćenje i vrednovanje u Loomenu appeared first on CARNET .