Otvoreno učilište Algebra

Otvoreno učilište Algebra u sklopu projekta priprema za državnu maturu organizira besplatnu aktivnost probne mature, odnosno provjere znanja prije polaganja ispita državne mature za sve zainteresirane maturante s područja Republike Hrvatske. Probna matura provest će se u osam gradova: Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku, Dubrovniku, Zadru, Puli i Slavonskom Brodu 14. travnja 2014.

Maturanti će imati mogućnost riješiti ispite iz hrvatskog jezika, matematike i engleskog jezika na obje razine kako bi doživjeli iskustvo jednog opsežnog testiranja kakvo je državna matura te mjesec dana prije polaganja ispita dobili povratnu informaciju o trenutnoj razini znanja.

Svaki će učenik po završenom testiranju dobiti detaljne podatke u vidu ukupnog rezultata, ali i parcijalnih rezultata po područjima ispitivanja i traženim ishodima, što im može biti korisno u organizaciji učenja do početka ispita.

Ova aktivnost provest će se optimalno poštujući pravila koja inače vrijede na maturi kako bi budući pristupnici osim sadržaja ispita iskusili i tehničku, odnosno organizacijsku stranu ispita koji su pred njima i time se i u psihološkom smislu pripremili za sve što ih čeka.

Ispitne materijale izradili su pomno izabrani srednjoškolski profesori s velikim iskustvom u pripremanju učenika i provedbi ispita državne mature. Zadaci su prilagođeni vremenskom okviru i tehničkim uvjetima probne mature, a pokrivena su sva područja po predmetu kao i tipovi zadataka.

Poznato je da i jedan dio srednjih škola organizira probnu maturu te se to pokazalo izrazito korisnim za učenike, a ova aktivnost proizlazi iz opredijeljenosti Algebre za društveno odgovorno poslovanje i nadopuna je ovakvim nastojanjima da učenici budu što uspješniji na ispitima koji su svojim trajanjem, intenzitetom i načinom ispitivanja drugačiji od onog na što su navikli.

Detaljne informacije nalaze se na www.drzavnamatura.hr.

Za Učilište Algebra:

Klaudija Šarkanj, prof.

Voditelj karijernog savjetovanja

Ilica 242, Zagreb
t: +385(0)1 2222-181

f: +385(0)1 2222-183
e: klaudija.sarkanj@algebra.hr

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 8. 4. 2014.

« Svibanj 2024 »