UPISI UČENIKA PRVIH RAZREDA SREDNJE ŠKOLE 2014./15.

Po drugi put školske godine 2014./15. učenici osmih razreda upisuju se u srednju škole putem NISpuSŠ-a , aplikacije na mrežnoj stranici upisi.hr  sa elektroničkim identitetom putem CARNETa i PIN-a.

Putem NISpuŠa kandidati za upis u srednju školu odabiru šest obrazovnih programa. Bodovnog praga uopće nema, neovisno koji program upisuju , tako da će se učenici rangirati po ocjenama iz osnovne škole  od najboljeg prema najslabijem sve dok se ne popuni upisna kvota.

Za četverogodišnje programe boduju se ocjene iz matematike, hrvatskog i stranog jezika, te dva predmeta propisana od strane MZOS-a i jednog kojeg odabire srednja škola. Za trogodišnje programe boduje se samo matematika, hrvatski i strani jezik.

Potvrde o otežanim uvjetima školovanja i potvrde o zdravstvenoj sposobnosti učenici dostavljaju svojim razrednicima osnovnih škola u vrijeme prijava, a nakon zaključavanja rang lista odnosno od 14.-18.srpnja 2014. te dokumente zajedno sa svjedodžbama medicine rada  i ugovorima o naukovanju dostavljaju srednjim školama koje su upisali.

Od programa koje upisuje Srednja škola Donji Miholjac Svjedodžbu medicine rada potrebno je donijeti za programe automehaničar, mehaničar poljoprivredne mehanizacije, strojobravar, tokar, poljoprivredni tehničar i poljoprivredni gospodarstvenik. Potvrdu nadležnog liječnika školske medicine trebaju donijeti kandidati za upisu program komercijalist, prodavač i cvjećar.

Ugovor o provedbi praktične nastave trebaju srednjoj školi dostaviti kandidati koji upisuju prodavače (to su uglavnom prodavonice poput Bille, Planet obuća, papirnice, Prima i slično). Ugovor o naukovanju trebaju srednjoj školi dostaviti kandidati koji upisuju program automehaničar, mehaničar poljoprivredne mehanizacije,  strojobravar i tokar.

Troškovi upisa su minimalni, 10 kuna za ispit zaštite na radu trebaju donijeti učenici koji upisuju zanimanje cvjećar, komercijalist, poljoprivredni tehničar i gospodarstvenik, te prodavač.

Za mapu naukovanja  i ispit zaštite na radu koji koštaju 110 kuna trebaju  školi donijeti učenici koji upisuju JMO zanimanja, odnosno automehaničari, mehaničari poljoprivredne mehanizacije, strojobravari i tokari.

KALENDAR

26. lipnja početak prijava obrazovnih programa

1. srpnja rok za dostavu dokumentacije osnovnoj školi

7.srpnja brisanje kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete

8. srpnja zaključavanje obrazovnih programa

11.srpnja objava konačne ljestvice poretka

14.-18. srpnja dostava upisnica, potvrda o zdravstvenoj spremnosti i ugovora o praktičnoj nastavi i naukovanja srednjoj školi koju kandidat upisuje

25. kolovoza započinje jesenski rok upisa

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 12. 6. 2014.

« Svibanj 2024 »