ERASMUS+ KA1 Škola 21. stoljeća

Digital Media: The Classroom of the Future

Treća mobilnost se održala u glavnom gradu Njemačke, Berlinu od 21.8.-28.8.2022.  Tema radionice su bili načini i metode rada s digitalnim alatima u učionici 21. stoljeća. Na tečaju su sudjelovali i kolege iz Španjolske i Poljske. Našu je školu predstavljala profesorica Karolina Dasović.

Profesorica se osvrnula na svoje sudjelovanje.

Ovaj tečaj o načinima i metodama rada te digitalnim alatima kao sastavnog dijela moderne učionice 21. stoljeća, mi je zbilja pomogao da još bolje utvrdim svoje dosadašnje znanje. Osvijestila sam prije svega način na koji bi "moderna " nastava prilagođena učenika trebala izgledati. Osim toga, naučila sam koristiti neke nove digitalne alate koji će mi uvelike pomoći da moderniziram svoju nastavu. Jako sam zadovoljna tečajem jer sam dobila konkretne primjere kako lako, brzo i na kreativan način osmisliti različite aktivnosti uz pomoć digitalnih alata. Jako mi se svidjelo to što smo mogli isprobati svaki digitalni alat koji su nam predavači predstavili i odmah na licu mjesta vidjeti kako funkcionira, te čuti prijedloge ostalih sudionika kako bi oni upotrijebili taj isti alat u vlastitoj nastavi. Predavač je bio sjajan, vidjelo se da je veliki stručnjak u ovom području i uživala sam učiti od njega. Posebno su mi se svidjele radionice, no smatram da neki alati koje su nam predstavili, nisu primjereni srednjoškolcima, već su više za osnovnu školu ili pak fakultet. Osim što sam proširila svoje vidike, unaprijedila mnoge kompetencije i upoznala kulturu glavnog grada Njemačke, Berlina, veliki plus ovog tečaja bila je razmjena iskustava s ostalim sudionicima iz drugih zemalja te stvaranje novih prijateljstava. Veselim se primjenjivati digitalne alate u svrhu unapređenja nastave te podijeliti praktične savjete i ostalim kolegama u školi.

Izvor: Karolina Dasović

objavio: Kristina Kaučić   datum: 1. 9. 2022.

« Svibanj 2024 »