ERASMUS+ KA1 Škola 21. stoljeća

Dijeljenje primjera dobre prakse i diseminacije projekta

Nakon povratka s mobilnosti sudionici su dijelili svoje znanje, održali ogledne satove i diseminirali projekt.

Održane su radionice na školskim aktivima i županijskim stručnim vijećima. Sudinici su na aktivima podijelili nova znanja i održali i radionce i predavanja. Koordinatorica je na poziv manje iskusne Osnovne škole Otok, Zagreb održala diseminaciju i predavanje kako bi s projektnim timom Škole i svim zainteresiranima podijelila svoja iskustva u provedbi projekta, ali i znanja stećena na tečajevima i job shadowing aktivnosnti. Održane su i radionice na županijskim stučnim vijećima i zbog velike zainteresiranosti dogovorene su i daljnje diseminacije i radionice i nakon što projekt završi. Tako je dogovoreno dijeljenje primjera dobre prakse na Županijskom stručnom vijeću za nastavnike njemačkog jezika za početak svibnja i međužupanijskom za nastavnike latinskog jezika krajem lipnja ove godine. Koordinatorica je svoja znanja podijelila i s eTwinning timom s kojim već sedmu godinu uspješno provodi projekte. U online okruženju na platformi Zoom predstavila je scenarije ppoučavanja, te održala predavanje o vještinama 21.stoljeća, te kako ih integrirati u kurikulum. Odrađeno je i četiri sata međupredmetne suradnje. Povezali smo strani jezik i matematiku, engleski i politiku i gospodarstvo, te strani jezik i kuharstvo. Također su profesorice Dasović i Kaučić održale integrirani sati njemačkog i engleskog jezika. Tijekom Dana otvorenih vrata u Školi će biti otvorena vrata učionica svih sudionika Erasmus+ projekta, te će tako posjetitelji, učenici osnovnih škola i svi ostali moći zaviriti u učionicu i vidjeti bar djelić nastavnog sata na kojemu će se primjenjivati znanja i vještine stećene na mobilnostima. Koordinatorica je u Španjolskoj tijekom kolegijalnog praćenja nastave i rada škole predstavila i Zbirku scenarija poučavanja i Zbirku grafičkih organizatora koji su nastali tijekom Erasmus+  projekata Makeover razreda i Škola 21.stoljeća. Predstavljanje obje zbirke dogovoreno je i za lipanj kada će koordinatorica na Županijskom stručnom vijeću nastavnika engleskog jezika u strukovnim školama s članovima Vijeća podijeliti primjere dobre prakse.

Izvor: Kristina Kaučić

objavio: Kristina Kaučić   datum: 28. 4. 2023.