Ekskurzija u Grčku i Sjevernu Makedoniju

Ekskurzija je realizirana u periodu od  1. do 7. travnja 2024. godine. Na nju je išlo 57 učenika i 5 nastavnika, a organizirao ju je Arrivatours iz Osijeka. Nakon duge vožnje kroz Srbiju i Sjevernu Makedoniju i jednog dijela Grčke, stigli smo na prvo odredište, Meteora, odnosno do manastira na izdvojenim stijenama. Jedan smo manastir razgledali, koji je tog dana bio otvoren za turiste.

Nakon razgleda odlazimo u Kalambaku, grad blizu Meteore, gdje smo se smjestili u hotel. Ujutro odlazimo za Delfe, mjesto na putu do Atene, koje je poznato antičko proročište.

Zatim putujemo za Atenu, a nakon Atene stižemo u Glifadu gdje smo imali rezerviran hotel. Išli smo u večernji razgled  Glifade po izboru, a nakon noćenja i doručka slijedio je odlazak u Atenu. Posjetili smo antički hram Akropolu, koji je najznačajnije turističko mjesto u Ateni te stadion gdje su se održale prve olimpijske igre i arheološki muzej.

Nakon toga, vratili smo se u Glifadu, a vrijeme do večere iskoristili za odlazak do obale mora, gdje su se neki osvježili. Slijedila je večera, izlazak, noćenje, a nakon doručka nastavljamo putovanje do Ohrida.

Dolazimo kasno navečer u Ohrid, smještamo se, večeramo i odlazimo do središta Ohrida uz obalu jezera. Nakon noćenja i doručka napuštamo hotel te idemo u razgled jednog dijela samog grada i nastavljamo put za Hrvatsku. Uz dosta strpljenja, jer je vožnja dugo trajala, stižemo u Miholjac u ranim jutarnjim satima.

Razredi koji su išli na ekskurziju su 2. OG, 3. OG, 3. THK, 3. SRT, 2. THK i 4. OG, a vodili su ih nastavnici T. Šapina, K. Veselovac, K. Dasović i M. Tadić, a s nama je putovala i nastavnica V. Jukić te naša bivša učenica L. Falamić.

Ovo je prvi put da je  naša škola išla  na ekskurziju u ove dvije  države. Ekskurzija je uspješno realizirana te zahvaljujemo agenciji Arivatours, vozačima i turističkom vodiču.

Fotografije možete pogledati ovdje.

Izvor: Marijan Tadić, prof.

objavio: Ivana Azenić   datum: 6. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »