Prestižna oznaka eTwinning škole za razdoblje 2018.-2019. stigla u školu

Srednja škola Donji Miholjac našla se među 1211 škola diljem Europe, ali i šire koje su dobile ovu prestižnu oznaku. U Hrvatskoj su ovu oznaku dobila 3 dječja vrtića, 29 osnovnih i samo 8 srednjih škola.

Ovom se oznakom nagrađuje uključenost, predanost, kreativnost i inovativnost škola. Ovo je i priznanje školi za provođenje digitalne prakse, prakse eSigurnosti, te promicanja stalnog profesionalnog razvoja zaposlenih. Nagrađene škole i ravnatelji škola će biti pozvani na sudjelovanje na posebnim programima obrazovanja i profesionalnog razvoja. Osim toga naša će škola imati veliku vidljivost na europskoj razini što doprinosi većoj internacionalizaciji škole, ali i vodi ka novim suradnjama u nastavnoj praksi.

Postupak dobivanja eTwinningove oznake kvalitete za škole provodio se u dva stupnja.

U prvom stupnju je išla automatska  provjera Agencije, a kriteriji su bili sljedeći:

• Škola je prijavljena na eTwinningu više od dvije godine
  • Barem dva učitelja aktivno sudjeluju u školskim aktivnostima na eTwinningu u vrijeme prijave.
  • Škola sudjeluje na europskom eTwinningovom projektu s Nacionalnom oznakom kvalitete (tijekom posljednje dvije godine od datuma prijave).

U drugom stupnju škola je dobila pozivnicu za ispunavanje upitnika o samoprocjeni i predstavljanju aktivnosti provedenih kao dokaz o ispunjavanju 6   navedenih kriterija.

•  odgovornog korištenja interneta.
  •  aktivnu suradnju nastavnika u školi na eTwinningovim aktivnostima.
  •  učenici uključenih u rad na eTwinningovim projektima.
  •  učitelja koji aktivno sudjeluju u eTwinningovim aktivnostima, te koji su sudjelovali u jednom ili više eTwinningovih obrazovnih aktivnosti i događanja i njihovu sudanju u strateškom razvoju škole.
  •  javno prikazati svoju uključenost u eTwinning,
  •  eTwinningova promotivna aktivnost  unutar škole ili unutar lokalne zajednice u godini dodjele nagrade

Popis ostalih dobitnika možete pogledat na sljedećem linku: https://www.etwinning.net/en/pub/support/2018--2019-etwinning-school-li.htm

objavio: Kristina Kaučić   datum: 11. 4. 2018.