Dani polja kukuruza Poljoprivrednog instituta Osije

Na danima polja kukuruza Poljoprivrednog instituta Osijek koji se održao 11.10.2018. na poljoprivrednim površinama OPG-a Dalibora Stanković (Sveti Đurađ) predstavljeni su hibridi kukuruza iz asortimana Poljoprivrednog instituta Osijek. Sudjelovali su učenici 4. PT razreda sa nastavnikom Mladenom Maroslavac, mag.ing.agr., Andrea Perković mag.ing.agr. sa Poljoprivrednog instituta Osijek (organizator), te tehnolozi i poljoprivredni proizvođači.  Prikazane su proizvodne osobine hibrida, namjena i mogućnost prilagodbe u našim agroklimatskim uvjetima. Na licu mjesta obavljeno je kombajniranje, mjerenje vlage i prinosa zrna po jedinici površine. Učenici su sudjelovali u procjenjivanju i bilježili su utvrđene vrijednosti za svaki hibrid kako bi ih mogli međusobno uspoređivati i vrednovati. Nakon toga provedena je rasprava i doneseni odgovarajući zaključci. Učenici su saznali zašto se održavaju Dani polja i koje su prednosti uzgoja odgovarajućih hibrida za određno podneblje i tlo. Usvojena znanja moći će iskoristiti u svom budućem radu.

Na danima polja kukuruza Poljoprivrednog instituta Osijek koji se održao 11.10.2018. na poljoprivrednim površinama OPG-a Daloibora Stanković (Sveti Đurađ) predstavljeni su hibridi kukuruza iz asortimana Poljoprivrednog instituta Osijek. Sudjelovali su učenici 4. PT razreda sa nastavnikom Mladenom Maroslavac, mag.ing.agr., Andrea Perković mag.ing.agr. sa Poljoprivrednog instituta Osijek (organizator), te tehnolozi i poljoprivredni proizvođači.  Prikazane su proizvodne osobine hibrida, namjena i mogućnost prilagodbe u našim agroklimatskim uvjetima. Na licu mjesta obavljeno je kombajniranje, mjerenje vlage i prinosa zrna po jedinici površine. Učenici su sudjelovali u procjenjivanju i bilježili su utvrđene vrijednosti za svaki hibrid kako bi ih mogli međusobno uspoređivati i vrednovati. Nakon toga provedena je rasprava i doneseni odgovarajući zaključci. Učenici su saznali zašto se održavaju Dani polja i koje su prednosti uzgoja odgovarajućih hibrida za određno podneblje i tlo. Usvojena znanja moći će iskoristiti u svom budućem radu.

Izvor: Mladen Maroslavac

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 16. 10. 2018.

« Svibanj 2020 »

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .