Jednodnevni izlet u Zagreb

16. studenog 2018. učenici 3. razreda prodavača i komercijalista, 4. razreda komercijalista i opće gimnazije i 1. i 2. razreda gimnazije, kao i naše dvije pripravnice Petra i Tea su u pratnji profesorica Sandre Matković, Ivane Pleša i Kristine Kaučić proveli jedan nezaboravan dan, prepun aktivnosti i zanimljivih događaja u Zagrebu.

Naš je jednodnevni izlet započeo posjetom Međunarodnoj zračnoj luci dr. Franjo Tuđman gdje nas je ljubazna djelatnica povela u obilazak.  Prošli smo kompletan postupak od kupovine karte, sigurnosne provjere, pa sve do slučaja izgubljene prtljage.  Nakon zanimljivog prijepodneva krenuli smo prema našem sljedećem odredištu, Hrvatskom saboru. Tijekom posjeta pogledali smo izložbu posvećenu Vukovaru, prošli smo i kroz protokolarne prostore zgrade. Najviše smo se zadržali u Maloj vijećnici u kojoj smo se okušali i za govornicom. Razgledavanje smo nastavili u Velikoj vijećnici ispred koje smo se u kraćem razgovoru zadržali  s zastupnikom Gordanom Marasom, a prisustvovali smo i plenarnoj sjednici na kojoj se raspravljalo o Zakonu o otocima. Posjet Saboru završio je kraćim razgovorom s zastupnikom  Markom Sladoljevim. Prepuni dojmova prošetali smo Trgom bana Jelačića i Europskim trgom te se uputili prema Zagrebačkom Velesajmu gdje smo posjetili 41. Interliber i  u dvosatnom zadržavanju pogledali ovogodišnju ponudu. Nakon Interlibera opustili smo se u Arena centru i u 19:00 prepuni dojmova i bogatiji za nova znanja i iskustva krenuli smo kući. Profesorice su osmislile kviz kako bi provjerile što su učenici zapamtili, a slatka nagrada je pripala učenicama 1. razreda.

Izvor: Kristina Kaučić

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 22. 11. 2018.

« Svibanj 2020 »

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .