(TJE)DAN EUROPE I e-TWINNINGA-a

Kako proputovati Europsku uniju pješice u 3 i pol sata? Mislite da je nemoguće? Itekako moguće za Srednju školu Donji Miholjac, eTwinning školu i školi kandidatu za Školu ambasador Europskog parlamenta. Nakon što smo ugostili prijatelje iz Katalonije i s njima utvrdili razloge zbog kojih ćemo ovaj put glasati, i mi smo krenuli na put. U ponedjeljak, 6.5. smo posjetili Belgiju i kušali slasne praline, a naši junior ambasadori vodili su radionicu #ovajputglasam na kojoj su svoje punoljetne vršnjake, ali i sve ostale upoznali s terminom Spitzenkandidat, dali upute kako pravilno popuniti glasački listić i kako kritički promisliti o kandidatima za Parlament, ali i njihovom programu. Utorak, 7.5. smo proveli u Italiji, pekli i kušali ukusne talijanske pizze, a junior ambasadori su istražili što je sve financirano sredstvima EU u našem kraju. Srijeda je ponovno bila slatka jer je to bio dan Velike Britanije i cupcakes-a. Junior ambasadori su nas na svojoj radionici U početku bijaše….. podsjetili kako je sve počelo. Na sam Dan Europe,  9.5. smo proputovali kroz svih 28 članica EU-a. Na međurazrednom natjecanju razredi su ,na vrlo kreativne načine, predstavili sve članice pa smo tako kušali irsko pivo i kranjske kobasice, saznali pije li Djed Mraz kavu, zašto su Danci tako opušteni, tko je u EU prvi uveo elektronsko glasovanje, u kojoj zemlji žene najdulje žive i još puno zanimljivosti. Imali smo čast da nam Nizozemsku predstavi kraljica Maxima koja je sa sobom povela i poznatog slikara Veermera, a na tren je oživjela i njegova   Djevojka s bisernom naušnicom. Schwarzwald torta je bila premala za sve nas i za naše posjetitelje iz Dječjeg vrtića Pinokio, ali i sve ostale goste.  U petak, 10.5. nastavljamo s proslavom u Zagrebu. Naši junior ambasadori bit će na velikom okupljanju  junior ambasadora.

Sretan vam Dan Europe i eTwinning dan.

Fotografije prva tri dana na slijedećem linku.

Fotografije s Dana Europe na slijedećem linku.

Kristina Kaučić, prof.

objavio: Antonio Čmelak   datum: 9. 5. 2019.

« Kolovoz 2020 »

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .