TERENSKA NASTAVA - LABUS SAJAM OSIJEK

18.09. 2019. LABUS sajam na FERIT-u u Osijeku posjetili su Lara Job, Ivan Ovcin, Lea Lacković, Iris Šimenić , Dunja Perasić učenici 4.og-a te Stella Tomac i Ana Sić učenice 2.og-a uz pratnju prof. Kristine Veselovac. Prisustvovali smo prezentacijama na izložbenim štandovima,  prezentacijama u laboratorijama Kampusa  te smo sudjelovali u specijaliziranim radionicama.

Od svih prezentacija na izložbenim štandovima najviše nam se dojmio  Pogled  iz “dron” perspektive. Prezentaciju je vodio bivši učenik naše škole Luka Loina.

Učenici su sudjelovali  u specijaliziranim radionicama:  Mjerenje elektromagnetskoga zračenja kućanskih uređaja i Stvorimo vlastitu šumu u Blenderu, gdje smo naučili osnove programiranja za izradu 3D modela pomoću 3D printera.

Neki dojmovi učenika:

LARA JOB: “ Za mene je ovo bilo jedno jako lijepo i poučno iskustvo jer sam na malo drugačiji način još više upoznala fiziku i informatiku. Sudjelovala sam na radionici na kojoj smo pomoću programa za 3D računalnu grafiku stvarali vlastitu šumu nakon što smo naučili osnove.“

LEA LACKOVIĆ: “ Na sajmu smo vidjeli zanimljive radionice koju su nam predstavljene na nov i atraktivan način. Sudjelovala sam na radionici „Stvorimo vlastitu šumu u Blenderu“ što smo na kraju i napravili. Koristili smo se novim programom i stvarali 3D likove. Upoznavši se sa novim programom pomoći će nam pri izradi novih, budućih modela za 3D printanje.

IRIS ŠIMENIĆ :“Dana 18. rujna 2019. godine odlučila sam posjetiti Labus sajam u Osijek kako bi se upoznala sa fizikom na nov i zanimljiv način. Sudjelovala sam na radionici stvaranja vlastite šume u Blenderu, koja je bila vrlo zanimljiva i korisna kako bi mogla prenijeti naučeno znanje u svoju školu.“

DUNJA PERASIĆ :“U posjeti LABUS sajmu na FERIT-u vidjeli smo puno zanimljivih stari na području informatike i fizike koje su nam predavači jako dobro uspjeli približiti. Za mene je to bilo jedno lijepo iskustvo gdje sam naučila i vidjela puno novih stvari koje su mi na drugačiji, zabavan i poučan način približile fiziku i informatiku.“

IVAN OVCIN: "Odlučio sam posjetiti LABUS sajam koji se održao 18. rujna 2019. na FERIT-u u Osijeku. Otišao sam tamo jer me jako zanimaju neke stvari vezane za fiziku, npr. računalno grafičko modeliranje, količina elektromagnetskog zračenja kućanskih uređaja, svjetlosni spektar i sve vrste zraka u tom spektru kao i štetno djelovanje pojedinih na čovjeka, dronovi i ostale moderne sprave. "

objavio: Kristina Veselovac   datum: 1. 10. 2019.

« Srpanj 2020 »

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .