TJEDAN SVEMIRA 4.10.2019. – 11.10.2019.

Učenici 2. razreda opće gimnazije izborne nastave Astronomije i Biologije te 4. razreda opće gimnazije izborne nastave Hrvatskog jezika u petak, 11.10.2019. obilježili su međunarodni Tjedan svemira.

Obilježavanja Tjedna svemira započeli smo izlaganjem o književnim djelima koja opisuju svemir i o Arthuru Clarku koji je napisao epsko djelo “Odiseja u svemiru“, koje je pripremila Laura Vinogradac učenica 4. razreda sa svojom mentoricom Ines Vrbešić, profesoricom hrvatskog jezika.

Učenice 4. razreda opće gimnazije Iris Šimenić i Dunja Perasić priredile su maketu Sunčevog sustava, te prigodne slastice.

Na pitanje: „Što je svemirska postaja i kako ona izgleda?“, zanimljivim predavanjem odgovor su dali učenici 4. razreda Matej Adlešić i Ivan Ovcin.

Iva Matić i Ema Čmelak, učenice 2.razreda izborne nastave Astronomije upoznale su nas sa cirkumpolarnim zviježđima koja možemo promatrati za vrijeme vedrih noći.

Kako žive astronauti u svemiru, u kojem su obliku voda i tekućine u svemiru te koji „kukci“ odnosno mikroorganizmi žive u svemiru objasnili su nam predavanjem i eksperimentima predočili učenici izborne nastave Biologije: Lea Adlešić, Bruno Dorkić, Matea Ferčak, Željka Jambrović, Iva Knežević, Lora Opančar, Anja Petriševac, Hrvoje Vrbešić i Mia Zetović.

Učenici izborne nastave Astronomije: Janja Dujić, Janja Mišić, Ana Perković, Valentina Vorih, Tina Skender i Stella Tomac priredili su slastice i osvježavajuće napitke.

Nakon izlaganja, edukativnom igrom Kahoot koju su kreirali Ana Sić i Mario Rajnić, učenici su provjerili što su danas naučili, a najboljima su uručene prigodne nagrade.

Druženje smo završili zajedničkim fotografiranjem u dijelu učionice koji smo nazvali „Selfie time“, gdje je bio izložen teleskop i maketa Sunčeva sustava te prigodnom zakuskom koju su priredili učenici i njihove mentorice Kristina Veselovac, profesor fizike i Tonka Šapina, profesor biologije.

Tonka Šapina, profesor biologije

Više fotografija u Foto-galeriji.

Izvor: Tonka Šapina, profesor biologije

objavio: Kristina Veselovac   datum: 15. 10. 2019.

« Travanj 2020 »

02.04.2020. 16:46
Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće
Podučavanje od kuće zahtijeva drugačiji pristup od učenja u školi. Kako bi olakšali trenutačnu situaciju, Google je pripremio seriju video uputa koje vam mogu pomoći u korištenju Google for Education ... The post Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće appeared first on CARNET .