Uspješno završena 3 međunarodna eTwinning projekta

U sklopu kurikula Engleskog jezika i programa Škola ambasador Europskog parlamenta učenici 3. razreda opće gimnazije i učenici 2. razreda agrotehničara su sudjelovali u međunarodnim eTwinning projektima eTw-T-R-A-I-N, EPAS-Network of schools across the European Union to learn about European democracy and European citizenship, te Biodivesity across the EU and the USA-How we are part of the solution. Više saznajte u nastavku.

Projekt eTw-T-R-A-I-N je proveden u suradnji s već dobro poznatim partnerima iz Baskije, Poljske, Austrije, Belgije, Češke, Italije, Madžarske, Portugala i Turske. Projekt je zamišljen kao putovanje vlakom kroz Europu, a svaka je stanica predstavljala jednu državu i jednu temu. Teme koje su učenici obrađivali su cirkularna ekonomija, lažne vijesti, umjetnost i kulturna nasljeđa zemalja sudionica. Tijekom projekta obilježeni su i značajni datumi kao što su Europski dan jezika, Dan sigurnijeg interneta, Tjedan kodiranja. Povodom Dana planeta Zemlje učenici su sudjelovali u aktivnostima digitalnog čišćenja.

U sklopu programa Škola ambasador Europskog parlamenta je proveden projekt EPAS-Network of schools across the European Union to learn about European democracy and European citizenship.  U ovome su projektu sudjelovale škole koje su također sudionice programa, a to su škole iz Portugala, Bugarske, Grčke, Nizozemske, Španjolske, Rumunjske i Njemačke. Cilj projekta je bio podizanje svijesti o parlamentarnoj demokraciji, upoznavanje s radom institucija EU, vrijednostima EU, pravima građana EU, upoznavanje s radom Europskog parlamenta i odgovornostima zastupnica i zastupnika. U sklopu ovog projekta održane su i brojne radionice za nastavnike, senior ambasadore.

Projekt Biodivesity across the EU and the USA-How we are part of the solution je po prvi puta uključio i sudionike iz Sjedinjenih Američkih Država koji su mogli sudjelovati na eTwinning platform kao gosti. Teme obrađene na projektu su teme povezane s globalnim ciljevima održivog razvoja.

Izvor: Kristina Kaučić

objavio: Mirta Grozdanić Falamić   datum: 7. 6. 2021.

« Svibanj 2024 »