Superjunaci u 1. SRT-u i 1. OG-u

Projektni zadatak „Superjunaci“ učenici ova dva razreda dobili su nakon obrade teme „Kolijevka književnosti“ (usmena književnost) u kojoj smo, između ostaloga, učili o mitu, mitologiji i mitskim junacima. Projekt nudi pristup temi iz perspektive suvremene popularne kulture (moderni superjunak = preobraženi mitski junak) u mediju stripa, filma, televizijske serije i slično. Zadatak je bio namijenjen timskom radu, stoga su učenici timski predstavljali jednog modernog superjunaka prema izboru tima. U nastavku možete saznati više o projektu i pogledati fotografiju s održane revije kostima.

Učenici su istražili modernu mitologiju, razgovaralo se o oživljavanju interesa za mitove i legende koji se očituje u planetarnoj popularnosti superjunaka, odnosno, superheroja. Fenomen je to prisutan u svim medijima: stripu kao izvornom medijuU, filmu, videoigrama, televizijskim serijama, na internetskim portalima, u mobilnim aplikacijama… Predstavljanje rezultata timskoga rada odvijalo se tijekom dvaju nastavnih sati. Svaki je tim usmenim izlaganjem predstavio svoj rad (plakat, kostim) u zadanom vremenu. Drugi timovi tijekom izlaganja pažljivo su slušali, pratili i vrednovali izlaganja svojih vršnjaka. Po završetku timskih izlaganja, održana je revija kostima.

Učenici prvog razreda opće gimnazije predstavili su svoje superjunake. Superjunaci koji su predstavljeni:

1. Kata Majdenić, Paola Tulezi i Sunčica Mandić - Spider-man
  1. Jakov Spajić, Mislav Mikić i Dinko Andračić - Wolverine
  1. Nitja Rogić, Tena Barjaktarić i Tena Aladić - Winx
  1. Adrian Bočkinac, Klara Milić i Amelie Pavin – Black Widow
  1. Sara Kustura, Josipa Maršić i Luka Lacković – Thor
  1. Domagoj Vinković, Šimun Veselovac i Ivona Babić – Supergirl

Izvor: Melita Cenbauer Zetaić, prof., Marijana Molnar, prof.

objavio: Ivana Azenić   datum: 7. 12. 2021.