Srednja škola Donji Miholjac po drugi put organizirala sajam knjiga!

Srednja škola Donji Miholjac uz potporu Gradske knjižnice Donji Miholjac organizirala je proljetni sajam knjiga koji se  održao na Trgu Ante Stračevića, ispred Kino dvorane u Donjem Miholjcu 14. travnja od 9:30 do 13 sati. Darovane knjige od Gradske knjižnice, donacija Mozaik knjige te građana mogle su se kupiti po vrlo povoljnim cijenama.

Prikupljena sredstva u iznosu od  690,00 kuna namjenjena su fondu za učenike. Od ponude od preko 500- tinjak naslova prodano je oko 60 naslova knjiga. Prikupljena sredstva namijenjena su učeničkom fondu čijim postojanjem ponajprije uspijevamo pomoći roditeljima da svojim srednjoškolcima osiguraju nastavak školovanja jer zbog neredovitih novčanih primanja nisu u mogućnosti kupiti mjesečne učeničke putne karte, pa roditelji nerijetko dolaze zbog takvih problema ispisati djecu iz škole..  Ovi problemi su na sreću privremeni te smo uspjeli osigurati i nekoliko predmeta sportske opreme nužne za nastavu tjelesnog odgoja. Do sada smo uspjeli pomoći prebroditi neke novčane probleme šestero naših učenika.

Fond za učenike pokrenut je u prosincu 2010. godine tijekom akcije „Škole za Afriku“ kada smo primijetili da je potrebno uvidjeti i probleme oko nas, a nažalost situacija je sve teža. Za fond smo za sada prikupljali sredstva putem prodaje božićnih ukrasa izrađenih na kreativnim radionicama i prikupljanjem plastičnih boca za što smo u hodniku škole osigurali predviđeno mjesto tako da učenici rado odlažu boce u predviđene vreće kako bi pridonijeli fondu.

Organizatori sajma bili pedagoginja Mirta Grozdanić, knjižničaraka Ljiljana Bebek, profesori Sandra Matković, Lovorka Muminović, Ivana Pleša, Đuro Dolančić i Antonio Čmelak.

Posebnu zahvalu zaslužuju učenici 2. razreda prodavača koji su realizirali uličnu prodaju knjiga a to su Blaženka Mrla, Ines Rac, Marin Zetović, Manuela Purić, Ines Opančar, Valnetina Crnčan, Marina Rajninger, Mirta Senković, Marija Pimetić i Sanja Blaženović. Učenici 3. razreda mehaničara poljop. mehanizacije Samir Miketek, Matej Pavlović, Martin Kranjčec i Marko Alšić pomagali su u transportu knjiga.

Izvor: Mirta Grozdanić, pedagoginja

objavio: Ivana Pleša   datum: 18. 4. 2011.

« Svibanj 2024 »