Obavijest o izdavanju iskaznica za obveznike Izobrazbe o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni pesticida !

Srednjoj školi Donji Miholjac kao ustanovi ovlaštenoj od Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske za provođenje Izobrazbe o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni pesticida upućeni su brojni upiti od strane polaznika Izobrazbe koji su položili ispit i završili osnovni tip Izobrazbe preko Srednje škole Donji Miholjac, a koji su vezani uz izdavanje odgovarajućih iskaznica.

Ovim putem obavještavamo sve polaznike Izobrazbe koji su položili ispit i završili osnovni tip Izobrazbe u svim modulima tijekom 2015. godine da je Srednja škola Donji Miholjac još tijekom polovine 2015. godine poslala Savjetodavnoj službi, nadležnoj za izdavanje iskaznica, sve dokumente polaznika Izobrazbe potrebne za izdavanje iskaznica te uplatila novčani iznos od 30,00 kuna po polazniku Izobrazbe, a koliko iznose troškovi izdavanja iskaznice.

Međutim, Savjetodavna služba još nije niti započela tiskanje iskaznica zbog određenih tehničkih problema. U Ministarstvu poljoprivrede očekuju da bi se tehnički problemi oko tiskanja iskaznica riješili do kraja siječnja 2016. godine tako da bi tiskanje iskaznica najvjerojatnije započelo tek tijekom veljače 2016. godine.

Iskaznice bi polaznici Izobrazbe trebali dobiti na svoju kućnu adresu.

Prema Pravilniku o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida ("Narodne novine", broj 142/2012) članak 14. stavak 5., do izdavanja odgovarajuće iskaznice obveznik Izobrazbe Potvrdom o položenom ispitu dokazuje da je isti položio.

Dakle, da bi kupili profesionalno sredstvo za zaštitu bilja, pri kupovini su obveznici Izobrazbe do daljnjeg obvezni dati na uvid Potvrdu o položenom ispitu i osobnu iskaznicu. Nadalje, s navedenom Potvrdom i osobnom iskaznicom mogu i dalje obavljati svoje profesionalne djelatnosti vezane uz uporabu sredstava za zaštitu bilja (prodavati, kupovati, davati savjete, primjenjivati i sl. – ovisno o modulu koji su završili).

U slučaju eventualnog gubitka Potvrde o položenom ispitu molimo polaznike Izobrazbe  da se obrate ovlaštenim predavačima Srednje škole Donji Miholjac radi besplatnog izdavanja nove Potvrde o položenom ispitu.

Izvor: Dragan Kopić, mag. ing. agr.

objavio: Dragan Kopić   datum: 1. 2. 2016.

« Svibanj 2024 »