Učenička zadruga "Celestina" uspješno se predstavila na projektnom danu Osnovne škole Ernestinovo

U četvrtak, 25. 05. 2017., Učenička zadruga "Celestina" uspješno je sudjelovala u programu projektnog dana Osnovne škole Ernestinovo na temu "Mi jedemo odgovorno".

Voditelj Učeničke zadruge "Celestina" Dragan Kopić, mag. ing. agr. na početku je, u holu škole, održao kratko predavanje učenicima i djelatnicima škole domaćina na temu "Biološko vrtlarenje" kroz koje je upoznao zainteresirane s osnovama biološkog vrtlarenja te proizvodnjom bioloških preparata za gnojidbu povrtnih biljaka.

Nakon predavanja članovi Učeničke zadruge "Celestina" pripremili su i vodili nekoliko radionica u kojima su s velikom zainteresiranošću sudjelovali učenici škole domaćina. Radionice su pripremili i vodili učenici 2. razreda usmjerenja poljoprivredni gospodarstvenik zajedno sa svojim nastavnicima Kornelijom Sabolek, mag. ing. agr. i Draganom Kopićem, mag. ing. agr.

Učenik Gabriel Mikolić prezentirao je u povrtnjaku Osnovne škole Ernestinovo rad ručnih vrtnih alata (rahljač, super motike) koje su izradili članovi strojarske sekcije UZ "Celestina".

Učenici Laura Mihajlović i Luka Kovač održali su radionicu pripremanja biološkog kalcijevog gnojiva od ljuske kokošjeg jajeta za gnojidbu povrtnjaka, najčešće rajčice i paprike.

Učenici Matea Kovačević i Mihael Sever održali su radionicu pripremanja biološkog gnojiva od biljaka koprive i gaveza za gnojidbu povrtnjaka.

Naši učenici Miroslav Adašević i Ana Durmiši pripremili su i postavili izložbeni štand u dvorištu škole domaćina na kojem su pokazali i predstavili proizvode Učeničke zadruge "Celestina".

Ovim putem zahvaljujemo se djelatnicima i učenicima Osnovne škole Ernestinovo na pozivu za sudjelovanje u njihovom projektnom danu te na izuzetnoj gostoljubivosti!

Izvor: Dragan Kopić, mag. ing. agr.

objavio: Dragan Kopić   datum: 26. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »